Leszczyna 132, 32-733 Trzciana
tel:/fax: 14 613 60 36

Wycieczka do Krakowa - spektakl "Kot w butach" i „Żywe Muzeum Obwarzanka"

320
18-11-2019

 

Wycieczka do Krakowa

- spektakl "Kot w butach" i „Żywe Muzeum Obwarzanka”


W dniu 15.11.2019r. uczniowie klas 0 - III pod opieką p. W. Opyd, p. J. Król, p. I. Stabrawy, p. M. Matras uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Pierwszą atrakcją było obejrzenie spektaklu teatralnego pt. „Kot w butach” przedstawianego przez aktorów Teatru Ludowego. Wszyscy znają tradycyjną wersję bajki jednak zaprezentowana sztuka skłoniła widzów do zastanowienia się nad uczciwością i prawdomównością. Tych cech zbrakło kotu, ale na szczęście nie jego właścicielowi, który nie skorzystał z dóbr osiągniętych w niegodziwy sposób i wybrał to  co w życiu najważniejsze: szczerość, prawdę, uczciwość. 

Kolejną atrakcją były zajęcia w „Żywym Muzeum Obwarzanka”, gdzie dzieci poznały historię krakowskiego wypieku, same ugniatały ciasto i przygotowały obwarzanki do zaparzania i wypieku. Na pamiątkę warsztatów każdy uczestnik zabrał jeszcze „gorącego obwarzanka” do domu, ale unoszący się zapach nie pozwolił na jego zawiezienie, bowiem jeszcze przed wejściem do autokaru większość obwarzanków znalazła się w brzuszkach swoich wytwórców. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy potwierdzające uzyskanie tytułu CZELADNIKA OBWARZANKOWEGO.

Mieliśmy także czas na zwiedzanie zabytków Krakowa, które rozpoczęliśmy od Barbakanu, Bramy Floriańskiej, a następnie przeszliśmy przez Rynek Główny i Sukiennice. Podziwialiśmy piękne malowidła w kościele Mariackim, wysłuchaliśmy hejnału granego z wieży kościoła. Trasę wycieczki zakończyliśmy przy Pomniku Grunwaldzkim na Placu Jana Matejki.

Wycieczka dostarczyła ciekawych wrażeń i z pewnością pozostanie na długo we wspomnieniach.

 

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: -/-
Powiązane artykuły: Wyjazd klas 0-III na spektakl teatralny "SHREK" „Mikołajkowy wyjazd do Krakowa" Spektakl teatralny "Kamienie na szaniec" Wycieczka do Szczyrzyca 2019 Wycieczka Oświęcim - Kraków 2019 Wycieczka Wrocław - Wałbrzych 2019 Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni 2019 Wycieczka klasy III SP do Inwałdu Wycieczka do Szczawnicy i Zakopanego Wycieczka - "Akademia kresy"