Leszczyna 132, 32-733 Trzciana
tel:/fax: 14 613 60 36

BohaterON w Twojej Szkole

24
8-10-2021

 

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do projektu BohaterON w Twojej Szkole.

 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 

Misją organizatorów kampanii BohaterON – włącz historię!, obok pielęgnowania pamięci narodowej i działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich, jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej w atrakcyjnej dla odbiorców formie. Prowadzony w ramach kampanii projekt BohaterON w Twojej Szkole, skupia się na mówieniu o historii Polski XX w. w prostej i jednocześnie angażującej formie. W programie mogą uczestniczyć placówki oświatowe i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą na wszystkich poziomach kształcenia – od przedszkola, przez szkoły podstawowe po ponadpodstawowe.

Uczniowie moga wykonać także kartki pamięci dla żyjących Powstańców Warszawskich.

Więcej infrormacji o udziale w projekcie można uzyskać u nauczyciela M. Smoleń-Drabik.

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: pitek 08 padziernik 2021 21:26
Powiązane artykuły: Procedury bezpieczeństwa w naszej szkole 2021 Dzień Dziecka w naszej szkole - 1 czerwiec 2021 KLUB ORTOGRAFFITI W NASZEJ SZKOLE PILNE!!! Opieka świetlicowa w szkole w ramach projektu „Kuźnia talentów Walentynki 2020 w naszej szkole Teatrzyk w naszej szkole Powiatowe zawody tenisa stołowego w naszej szkole Wizyta strażaków z PSP w Bochni w naszej szkole Goście z Hiszpanii, Niemiec i Chorwacji w naszej szkole WIZYTA UCZESTNIKÓW ERASMUSA+ W NASZEJ SZKOLE