Panel dostępności

Leszczyna 132, 32-733 Trzciana
tel:/fax: 14 613 60 36

Nauka poprzez zabawę staje się przyjemnością

188
16-11-2022

 

16 listopada 2022 roku w naszej szkole odbyła się lekcja, której głównym celem było przekazanie uczniom wielu ciekawostek z dziedziny logiki, fizyki, historii, techniki i mechaniki. 

W zajęciach warsztatowych wzięli udział uczniowie klas I-VIII. Prowadzący – Pan Paweł Kozerski, który samodzielnie przygotował wiele modeli wprowadził uczniów w świat nauki krótkim wykładem, podczas którego uczniowie dowiedzieli się o życiu i projektach Leonardo da Vinci oraz dawnych zasadach konstrukcyjnych. Następnie uczniowie przeszli do części praktycznej zajęć i testowali modele, co okazało się największą frajdą, gdyż mogli samodzielnie konstruować modele. W inspirujący sposób uczniowie zapoznali się ze zjawiskami występującymi w otaczającym nas świecie.  

            Uczniom bardzo podobała się lekcja. Zrozumieli wiele trudnych zagadnień, które poprzez zobrazowanie ich pracy przy pomocy modeli, okazały się banalnie proste zgodnie z powiedzeniem Alberta Einsteina "Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." 

 

 

0.0
Ostatnia modyfikacja: roda 16 listopad 2022 19:31
Powiązane artykuły: WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM KRUS Wycieczka na spektakl pt. "KSIĘGA DŻUNGLI" Sukces Kasjana Burkowicza w XII Gminnym Konkursie Czytelniczym III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym 2023 I i II Miejsce w XIII Gminnym Konkursie Matematycznym Myślę i liczę I miejsce i Nagroda Główna o wartości prawie 2.000 zł w konkursie plastycznym LGD "Dolina Raby Mikołajki – skąd się wzięło to święto I miejsce i wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Plastycznym 2022 VI miejsce Filipa Kruczyńskiego w województwie małopolskim w konkursie "Improve Your English I miejsce w konkursie literacko - plastycznym